0

زنگ هنر

درباره زنگ هنر

سلام دوست خوب من

از اینکه قرار یکسال تحصیلی با هم باشیم . خیلی خوشحالم و امیدوارم تمام مهارت هایی که مناسب و مورد علاقه و از همه مهمتر مورد نیاز همه آدم ها هست رو بتونم بهتون انتقال بدم .

شاید بعضی از شما فکر می کنید تو این کلاس یعنی زنگ هنر قرار فقط نقاشی یاد بگیریم و یا خوشنویسی کار کنیم تا دست خط مون بهتر بشه . همه ی اینا درسته .ولی از همه مهمتر من سعی دارم تا شما تو این زنگ با کمک نقاشی و خوشنویسی و بعبارتی هنر ، مهارتهای دیگه ای رو هم یاد بگیرید تا بهتون کمک کنه تا زندگی زیباتری داشته باشید .

مهارتهایی که به ما کمک می کنند تا خودمون رو بهتر بشناسیم و تو زندگی هدف های بهتر و بزرگتری رو انتخاب کنیم .

یه جمله ای هست که من خیلی دوستش دارم.و می خوام اونو به شما هدیه بدم . امیدوارم خوب بهش دقت کنی و بهش فکر کنی . چون همین یه جمله می تونه زندگی تون رو تغییر بده و زندگی تون رو عالی کنه.

اگر اهداف بزرگی دارید ، باید به شخص بزرگتری تبدیل شوید .

معرفی معلم زنگ هنر:

من محمود رنجبر  هستم و امسال بعنوان معلم هنر شما در زنگ های هنر در کنارتون خواهم بود . هنر و خصوصا نقاشی رو از زمان بچگی و دوران مدرسه هم خیلی علاقه داشتم و هم بصورت جدی پیگیر بودم .و از همون دوران مدرسه تو بیشتر مسابقات هنری رتبه های اول رو بدست می آوردم. البته تشویق اطرافیان تاثیر زیادی داشت و باعث می شد تا هم انگیزه ی بیشتری در ادامه مسیر پیدا کنم و هم به باوری قوی برسم،در اینکه توانایی و استعداد خاصی در هنر طراحی و نقاشی دارم .

با خیلی از مراکز فرهنگی و هنری همکاری تو زمینه تدریس و یا اجرای پروژه های هنری داشته و دارم که از جمله سازمان تبلیغات ، سازمان حج و زیارت ، کمیته امداد ، بسیج ، سپاه و . . . بوده . ولی اون چیزی هیشه برام مهم بوده و هست .آموزش و پرورش و مدرسه هست . تقریبا 30 سال هست که در داخل کلاس و مدرسه با بچه ها و دانش آموزان مقاطع مختلف خصوصاً دوره های ابتدایی تو نقاط مختلف بالا شهر و جنوب شهر هستم و حتی شهرستان بوده و سعی دارم تجربیات این سی سال رو تو این کلاس به شما عزیزان تقدیم کنم .

سوالات پر تکرار

تفاوت مهم زنگ هنر با آنچه قبلا تجربه کرده یا ذهنیت دارید ، این است که در این زنگ هنر ، هر چند که هدف ظاهری کلاس آموزش و کسب مهارتهای هنری مثل طراحی یا نقاشی یا خوشنویسی و یا حتی عکاسی و . . . است . ولی در واقع سعی شده تا از ابزار هنر برای رسیدن به اهداف بالاتری استفاده شود . و آن هدف ، خودباوری و رسیدن به اعتماد به نفس در تک تک دانش آموزان است .بنابراین در لابلا ی و در کنار آموزش های هنری از فایل های انگیزشی نیز استفاده خواهد شد .

 1. فایل صوتی مخصوص اولیا .
 2. فایل صوتی مخصوص دانش آموزان.
 3. فایل فیلم آموزشی جلسه .
 4. فایل تصاویر آموزش های طراحی بصورت مرحله ای .
 5. فایل های انگیزشی هنر.

در جلسات اول و مخصوصا در دانش آموزان پایه های پایین و اللخصوص کلاس اولی ها ، کمک گرفتن دانش آموز از والدین و بزرگترها امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است .ولی با جلو رفتن جلسات کلاس هنر ، رفته رفته و کم کم این کمک ها کمتر و کمتر گردد . طوری که دانش آموز خود به آن درجه از مهارت برسد که به تنهایی تکالیف زنگ هنر را انجام دهد .

قطعاً درس هنر هم مانند هر درس دیگری در مدرسه مهم است و انجام تمرینات که در ارزیابی و پیشرفت دان آموزان نقشی اساسی دارد از ارکان مهم این زنگ به حساب می آید . بنابراین تمامی تمرینات هر جلسه مورد ارزیابی توسط استاد قرار خواهد گرفت .

مانند سایر دروس دوره ی ابتدایی ارزشیابی توصیفی است . نسبت به سیر پیشرفت دانش آموزان در انجام تکالیف کلاس آخرین تمرین ملاک ثبت نمره آن دانش آموز خواهد بود .

همانظور که می دانید آموزش های مجازی به دو صورت آنلاین ( زنده ) و آفلاین می باشد و آموزش های زنگ هنر بصورت آفلاین است . بطوری که آموزش ها و فایل ها از قبل آماده و در زمان خود در دسترس قرار می گیرد و  دانش آموزان در زمان مناسب می توانند محتویات جلسات را استفاده نمایند .

چون آموزش ها بصورت آفلاین می باشد . هر یکشنبه صبح لینک جلسه آن هفته در گروه کلاس قرار می گیرد و دانش آموزان تا پایان هفته فرصت دارند تا محتویات آن جلسه را دیده و تمرینات مربوطه را انجام دهند .

نحوی انجام تمرینات بصورتی است که بعد از انجام کامل تمرین تصویر آن بصورتی که آموزش داده خواهد شد . با دوربین گوشی عکس گرفته و در زمان تعیین شده ( از چهارشنبه صبح لغایت جمعه شب هر هفته ) در گروه زنگ هنر قرار داده می شود. بنابراین طبق برنامه هر هفته گروه زنگ هنر فقط از صبح چهارشنبه لغایت جمعه شب ها جهت ارسال تصویر تمرینات دانش آموزان باز خواهد بود .

هر چند تنوع در لوازم و ابزار زنگ هنر زیاد است ولی در زنگ هنر سعی شده با حداقل وسایل و ابزار لازم کار شود . ولی داشتن دفتر نقاشی ابعاد بزرگ ( فیلی ) و مداد سیاه معمولی و پاگ کن و تراش و لاک غلط گیر و کاغذ یا مقوی مناسب و مداد رنگی در جلسات اول الزامیست .

ملاک تشخیص این دانش آموزان از آثار و تمریناتی که بعنوان تکلیف در گروه قرار می دهند می باشد . بنابراین هر 8 جلسه یکبار جشنواره ای از آثار این دانش آموزان تشکیل و بصورت نمایشگاه مجازی و نهایتاً حضوری در مکان مدرسه برپا می گردد و در پایان جشنواره مورد تشویق و تحسین قرار خواهند گرفت ضمن اینکه به نفرات برتر جشنواره  حضورا به مدرسه دعوت و لوح و جوایز اهدا خواهد شد .

همانگونه که در سایر دروس آموزش ها در کل برای همه ی دانش آموزان کلاس یکی است . در زنگ هنر هم به همین گونه خواهد بود ولی برای دانش آموزان با توانایی بالاتر . آموزش های متفاوت تر و بیشتری بصورت جداگانه در نظر گرفته خواهد شد .

لیست درس ها

جلسه اول زنگ هنر 20دقيقه

 • آموزش گرم گردن دست ها در طراحی (بخش اول).
 • آموزش صحیح بدست گرفتن مداد.
 • لینک جلسه

جلسه دوم زنگ هنر 20دقيقه

 • آموزش گرم گردن دست ها در طراحی (بخش دوم).
 • لینک جلسه

جلسه سوم زنگ هنر 20دقيقه

جلسه چهارم زنگ هنر 20دقيقه

جلسه پنجم زنگ هنر 20دقيقه

جلسه ششم زنگ هنر 20دقيقه

  در دسترس نيست

جلسه هفتم زنگ هنر 20دقيقه

  در دسترس نيست

جلسه هشتم زنگ هنر 20دقيقه

  در دسترس نيست