0

لذت نقاشی باب راس

  • 2021/04/16
  • محمود رنجبرمحمود رنجبر

یکی از جامع ترین و کاملترین دوره های آموزشی نقاشی رنگ روغن مربوط به ز استاد مشهور، رابرت نورمن راس “باب راس”. این دوره شامل بیش از ۴۰۳ فیلم آموزشی مختلف بوده که باب در هر کدام از آنها تکنیک های خلق اثری متفاوت را به شما آموزش می دهد.

این نسخه فیلم های آموزشی از باب راس کاملترین نسخه از سری آموزش های لذت نقاشی بوده و با افتخار برای اولین بار این دوره ی جذاب را به  علاقه مندان به این هنر ارایه می گردد.

در این سری آموزش نقاشی رنگ روغن، باب راس به شما نحوه کشیدن منظر بسیار زیبا را با استفاده از ابزار نقاشی و ترکیب رنگ های زیبا به سبکی ساده و در عین حال حرفه ای آموزش می دهد.

زندگی نامه باب راس

رابرت نورمان راس، که با نام باب راس شناخته میشود ، در سال ۱۹۴۲ در ایالت فلوریدا آمریکا به دنیا آمد و تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رساند و سپس به ارتش پیوست. او اولین کلاس آموزش نقاشی خود را زمانی که در ارتش بود در سال های اولیه دهه هفتاد تاسیس کرد.

با اینحال، چیزیکه باعث تغییر جهت زندگی وی شد، یادگیری تکنیک خیس روی خیس رنگ روغن از بیل الکساندر بود که برنامه تلویزیونی آموزش نقاشی وی، بین سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۲ در شبکه پی بی اس پخش میشد. تکنیک خیس روی خیس، شامل اضافه کردن رنگ روغن، روی لایه دیگر رنگ روغن میشد که خیس بود و هنوز خشک نشده بود. این تکنیک باعث میشد که نقاشی خیلی سریع به پایان برسد، و به همین دلیل برای استفاده در برنامه های نقاشی تلویزیونی که زمان کوتاهی داشتند خیلی مناسب بود. باب راس زمانی که در ارتش خدمت میکرد، کار نقاشی را نیز با جدیت دنبال کرد و نقاشی های منظره خود را به توریست ها میفروخت. بالاخره، باب از ارتش استعفا داد و برای دریافت درس های خصوصی، به الکساندر مراجعه کرد و پس از یادگیری آموزش های وی، در نهایت جای او را در شبکه پی بی اس گرفت و مجموعه لذت نقاشی باب راس توانست موفقیت خیلی بیشتری نسبت به برنامه نقاشی بیل الکساندر به دست بیاورد و برای ۱۱ سال ادامه پیدا کرد.

یکی از دلایل موفقیت باب راس، قیافه هیپی او با موهای آفرو و پیراهن ساده و شلوار جین بود که در کنار صدای گرم وی، باعث میشد بیننده احساس کند که در یک کلاس نقاشی خصوصی شرکت کرده است.

علاوه بر این، چیزی که باعث حیرت بیننده های برنامه لذت نقاشی باب راس میشد، این بود که او چقدر به سادگی و ظرف فقط ۳۰ دقیقه، نقاشی های پیچیده منظره را فقط با یک یا چند قلم مو و یک کاردک نقاشی انجام میداد و زمان نقاشی با بینندگان نیز صحبت میکرد و کلمات تشویق کننده در مورد راحتی نقاشی را با آنها در میان میگذاشت.

در طول سالیان، روش بی ریا و عامیانه وی و اشاره به درختان و بوته ها و ابرهای شاد در نقاشی ، باعث شد که باب راس بیشتر در دل طرفدارانش برای خودش جا باز کند و همین مسئله باعث شد که پس از تأسیس کمپانی خود، بتواند با فروش کتاب ها، آموزش های ویدئویی، و همچنین برگزاری کارگاه های آموزش نقاشی به موفقیت زیادی دست پیدا کند.

مجموعه بینظیر لذت نقاشی باب راس در ۳۱ فصل کامل در ۲۲ دی وی دی می باشد .